top of page

DERİ BAKIMI

Deri koltuklar ve aksamlar otomobile farklı bir hava katıyor olsa da temizliği ve bakımı büyük önem taşıyor. Derinin nefes alması için periyodik temizliğinin ve bakımının yapılması gerekiyor.

Deri temizliğinin mutlak olarak bu işe uygun ürünler ile yapılması gerekiyor. Ph derecesi 10'un üzerinde olan temizleyici ürünlerin deriye zarar verme ihtimali çok yüksek olacaktır. Bu nedenle uygulama esnasında kullanılacak olan ürünlerin seçimi büyük önem taşıyor. Deri temizlemeye uygun temizleyici ürünler bu işe uygun özel fırçalar ve özel süngerler yardımı ile temizlenir.

Deri Temizleme uygulamasında koltuk üzerinde bulunan kumanda tuşlarına özel olarak dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu bölgelerde yapılacak uygulamalarda temizleme sıvısının kumandalara temas etmemesi gerekmektedir. Aksi durumda elektronik devreler zarar görebilir. Yine bazı otomobillerde koltuğun orta kısımlarında koltuk ısıtma devreleri bulunmaktadır. Temizlik esnasında bu bölgelere diz ile temasta bulunmak rezistanslara zarar verebilir, dikkat etmek gerekiyor.

Koltuk kızaklarının temizliği de bu uygulama esnasında dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi. Bu bölgelerin temizliği de ihmal edilmemeli. Aynı şekilde emniyet kemeri bağlantıları da temizlenmesi gereken bölgeler arasında yer alıyor. Arka koltukların açılıp açılmadığı kontrol edilerek eğer açılıyorsa temizliği mutlaka yapılmalıdır.

727.webp
728.webp
İletişim
CAR.jpg

CONTACT

CONTACT INFORMATION
ADDRESS

Mall of İstanbul, The Office Plaza Kat: 15 No:119 Başakşehir / İstanbul

WORKING HOURS

Hafta İçi: 10:00 - 21:00

Cumartesi Pazar: 10:00 - 21:00

bottom of page